Iesācēja bezceļi – Pajero Pinin vs. Jimny?

Post Reply
GenSec

Iesācēja bezceļi – Pajero Pinin vs. Jimny?

Post by GenSec » Mon 09 Jan, 2017 21:35

Labvakar!

Esmu jaunpienācējs bezceļu tēmai, tāpēc ļoti novērtētu pieredzējušu autovadītāju viedokli. Vēlos iegādāties 4x4 auto, ko izmantot gan ikdienas vajadzībām (māja-darbs-veikals-māja), gan nedēļas nogalēs, izbraucot pie dabas pa meža ceļiem vai piedaloties vieglākos bezceļu piedzīvojumos.

Garajiem gabaliem mums ģimenē ir cits auto, ar ko ikdienā pārvietojas sieva. Jāpiebilst, ka dzīvojam mazpilsētā, un veicamie attālumi ir tiešām nelieli, salīdzinot, piemēram, ar Rīgu. Tā ka arī degvielas ekonomija šajā izvēlē, lai arī laba, droši vien nav pavisam izšķiroša, jo gadā vairāk par 7000-8000 km nenobrauksim.

Ilgi pētot manā cenu kategorijā (līdz 4000 EUR) pieejamos spēkratus, esmu identificējis divus auto, ar kuriem, šķiet, varētu apvienot ikdienu mazā pilsētā un mērenas dubļu/sniega vannas. Tie ir Suzuki Jimny un Mitsubishi Pajero Pinin (jeb iO).

Esmu arī pētījis Lada 21214 (Ņivu), bet noprotu, ka tam rūsa nāk komplektā kā ekstra jau no rūpnīcas, kā arī sadursmē ar mežakuili drīzāk izdzīvotu lops nekā vadītājs. Tāpat, jāatzīst, neesmu pats ģeniālākais mehāniķis un katru dienu krāmēties ar Ladu arī negribējās.

Pašam ir bijusi izdevība pabraukt ar Pinin’u, un, jāsaka, ļoti patika. Jimny krietni retāk redzu uz ceļiem, bet starptautiskie un LV forumi rāda tā varēšanu. Pirmajā gadā mans budzēta atļautu uzlikt 5cm liftu un MT riepas, bet droši vien neko diži vairāk.

Tas, ko esmu sapratis līdz šim:

Jimny plusi:
Labāka caurgājamība stock komplektācijā
Mazāk kaprīzs dzinējs (ne GDi)
Vairāk modifikāciju iespēju
Lētākas tuning detaļas
Vēl arvien tiek ražots

Pajero Pinin plusi:
Komfortablāks uz asfalta
Piemērotāks manam 1,90m augumam
Var likt nopietnākas riepas uzreiz, bez lifta
Salons patīkamāks (apdare, stūre, audio)
Patīkamāka cena

Viss šis ir tikai no ilgas youtube u.c. interneta dzīļu pētīšanas bez mazas saskarsmes ar šiem auto reālajā dzīvē, kur nu vēl bezceļos. Tāpēc, ja kāds var padalīties ar viedokli vai pieredzi attiecībā uz šiem modeļiem, vai arī nolamāt mani par mudaku, jo jāņem taču pavisam cita mašīna, es mīļuprāt to uzklausītu! :)

Paldies!

vdl

Re: Iesācēja bezceļi – Pajero Pinin vs. Jimny?

Post by vdl » Mon 09 Jan, 2017 22:17

izbrauc ar jimny - iespeejams buus fiziski pa maz vietas. jimnijs ir ljoti shaurs. par pininu webs staasta ka priekshaa tik viegli citas riepas uzlikt nebuus. kautko uz 28'' var uzlikt. jimnijam vareeja laikam 27''. bet jimnijam ir priekshaa tilts un ar 5'' liftu buus iespeeja arii bish lielaakus ritenjus uzlikt.

DeadmaroZ-TLOTL
Site Admin

Post by DeadmaroZ-TLOTL » Tue 10 Jan, 2017 0:33

Ar Jimny ikdienaa brauukaat buus paliels hardkors ;-)
Ārā spīd saule , bet ne visiem!
ImageImage
Draugiem
Facebook
Twitter

GenSec

Post by GenSec » Tue 10 Jan, 2017 13:59

vdl wrote:izbrauc ar jimny - iespeejams buus fiziski pa maz vietas. jimnijs ir ljoti shaurs. par pininu webs staasta ka priekshaa tik viegli citas riepas uzlikt nebuus. kautko uz 28'' var uzlikt. jimnijam vareeja laikam 27''. bet jimnijam ir priekshaa tilts un ar 5'' liftu buus iespeeja arii bish lielaakus ritenjus uzlikt.
Paldies, jā, esmu par salona izmēriem bažīgs, tāpēc noteikti gribētos izbraukt. Bet tikai viena problēma - nevaru nekur atrast kādu, ar ko izšaut. Jimny uz mūsu ielām ir retāka parādība, nekā sniega tīrītāji. :D SS'ā vienīgais plača auto, ko varētu autļauties priekš manis ir otrā Latvijas galā.
DeadmaroZ-TLOTL wrote:Ar Jimny ikdienaa brauukaat buus paliels hardkors ;-)
Vai vari paskaidrot, kādā ziņā? Degviela, komforts, dinamika?

DeadmaroZ-TLOTL
Site Admin

Post by DeadmaroZ-TLOTL » Tue 10 Jan, 2017 19:46

Pilseetaa OK, bet ja jaabrauc gari gabali tad tada zaageeshana vien sanaks
Ārā spīd saule , bet ne visiem!
ImageImage
Draugiem
Facebook
Twitter

slieksnis

Post by slieksnis » Tue 10 Jan, 2017 19:55

esmu braucis ar jimny, pa mezhu medibas un ari vnk vizinoties, nu jimny pec 90kmh isti vairs nav turams uz cela :D:D braucot medibas dzheki paliekam sirsnigaki jo pleci mums saskaras biezi, pasham ir 196cm, priekshaa vieta ok, aizmuguree varu tikai viens pats ieseesties, par mini pojero neko nezinu, bet vizuali liekas vairaak vitaras klasee, varbut pameklee 2 durvju vitara? tajaa gan ir daudz vairaak vietas, pasham ir vecaa kantainaa, bet runaa ka apaljiigaa arii ir tiiri ok, un dzineejiem ir lielaaka izveele, detaljas leetas, max ritenji uz standarta arkam laikam ir ~ 30-32" bez graizisanas tikai ar atsperu mainju

Post Reply