Auto iegāde. Vajadzīga palīdzība

Post Reply
Northpole

Auto iegāde. Vajadzīga palīdzība

Post by Northpole » Sun 19 Oct, 2014 21:50

Tātad. Necentīšos uzreiz pārāk sīkumos, lai nesanāktu baigie palagi. Lieta tāda ka viens ārzemnieks stāstīja par saviem piedzīvojumiem ekspedīcijās. Es vienkārši kaifojo klausoties viņu. Pagāja pāris dienas un padomāju - kapēc gan ne? Sāku skatīties 4x4 auto. Lai gan neesmu mazākais braucējs ar auto, sapratu ka man nav ne mazākās sajēgas par 4x4. Tātad ko es vēlos? Vēlos lai jūs kaut ko varētu ieteikt vai arī uz pareizo pusi ievirzīt. Pateikt kaut ko par noteiktiem modeļiem vai ko tamlīzīgu. Tātad ko man vajag? Pirmais laikam būs garā bāze. Es visu mūžu atbraukājis esmu ar universāli un vienmēr man tāpat pietrūkst vietas. Ko pārvadāju? Visu! Sākot no dakstiņa jumta, beidzot ar humpalām ( tas bija tikai vienreiz un vairs nav taisnība :D ). Vai man to apvidnieku vajag ikdienai? Jā un nē. Ja man tiešām izdotos sameklēt savu ideālo apvidnieku, tad varbūt arī vajadzētu ikdienai viņu, bet šis jautājums vēl arvien paliek uz jautājuma zīmes. Kapēc tieši apvidnieku, ne kādu citu ietilpīgu mašīnu? Pirmkārt laikam jau man sanāk braukt pa zemes un meža ceļiem. Ne gluži offroad, bet tomēr. Nu.... Ir arī sanācis palikt un netikt nekur tālāk. Tā nu lielā zveja pārvērtās par auto badīšanu ārā. Man varbūt nevajadzētu auto īstam offroad ( man nav tāds challange izbraukt pašas neiespējamākās vietas ). Un kapēc vispār es sāku interesēties par apvidnieku? Protams ārzemnieka stāsti par ekspedīcijām. Cik reāls vai nereāls tas plāns būtu, gribētu arī aizbraukt kaut ko nopietnāku par vienu vai diviem tūksošiem km vienā piegājienā. Tātad būtu vajadzīgs auto arī garākiem izbraucieniem. Šeit es atkal esmu apmulsis par auto vecumu. Vecākus auto ir vieglāk piedabūt pie dzīvības ja kaut kas noiet greizi pa ceļam, bet jaunas mašīnas... Pašas par sevi svaigākas. Gribētu dzirdēt kaut ko šajā jautājumā. Esmu ziemas fans, bet laikam dīzelis būs labāks šāda veida mašīnai. Un uzreiz nāk prātā sliktāka degviela garākos posmos. Pieņemu vecāki autiņi būs turīgāki pret sliktāku degvielu. Kā tur patiesībā ir? Manuālā ātrumkārba. Man vienkārši ir slimība pret automātisko ātrumkārbu. Vienkārši nevaru ciest. Nesaprotu kas tas par auto ja nevajag badīties ar rokām visur apkārt. Pa lielam to varu pateikt ko es meklēju. Es īsti nezinu kam vairāk pievērst uzmanību šāda auto pirkšanā. Vai pa lielam tas neatšķirsies no parasta autiņa iegādes? Kādam varbūt ir ko teikt šajā visā? Uzklausīšu jebkuru

tolx

Re: Auto iegāde. Vajadzīga palīdzība

Post by tolx » Sun 19 Oct, 2014 21:55

Morgens. Sākt tajā visā pasākumā vajag ar cenu, citādi varam kosmosā aizbraukt ātri vien.
Pirmais kas uzreiz nāk prātā: TLC 80/100/105 būs teju ideāls auto ekspedīcijām, ja vari atļauties nopirkt un uzturēt.
Ja nē, tad sauc budžetu un domāsim. Tik atceries, ka ja nepērc jau sagatavotu auto, tad pierēķini vēl pietiekami lielu cenas daļu klāt, lai sagatavotu to auto, kā pieklājas.

Northpole

Post by Northpole » Sun 19 Oct, 2014 22:09

Gala budžets paša auto iegādei būtu ap 5-7 eirām. Bet viss atkarīgs kāds vecums tiek iegādāts. Ja tiktu iegādāts jaunāks autiņš, tad pirmajos momentos gribas lai viņš būtu gatavs visam - tas ir parastai braukšanai ( asfalts, grunts, mežu ceļi, zemes ceļi utt ). Idejiski parekta džips ar mazu offroad pieskaņu. Ekspedīcijas vāģis būtu tikai nākotnes plāns, bet lai viņš būtu realizējams ar konkrēto autiņu. Ja tiktu iegādāts vecāks autiņš ( Līdz 2-3 eiras !? Pirmā summa kas nāca prātā ), tad visticamāk tas būtu autiņš kuru skrūvētu brīvākā brīdī un stāvētu garāžā priekš zvejām, geocaching un priekš lai vienkārši nolaistu tvaiku. Skrūvētu ar domu par ekpedīciju. Nu apmēram tā

DeadmaroZ-TLOTL
Site Admin

Post by DeadmaroZ-TLOTL » Mon 20 Oct, 2014 11:33

Nu pa taadaa naudmaam var dabuut TLC, uzliekot normalas riepas izpildiisies tavas prasiibas
Ārā spīd saule , bet ne visiem!
ImageImage
Draugiem
Facebook
Twitter

tolx

Post by tolx » Mon 20 Oct, 2014 13:12

Mhm, papēti TLC piedāvājumu. Ja nekļūdos, tad viens jau sagatavots 80 bija tieši budžetā.
https://www.ss.lv/msg/lv/transport/cars ... adddb.html
vot, šitas varētu derēt. Ja nekļūdos, tad papildus info kāds no 4x4travelclub.eu darboņiem varētu sniegt.

Post Reply